Stará jedáleň žije
číslo projektu: 664

Hrdina: Eva Jurdíková

Prečo je hrdinom: Eva je sídliskový živel. Býva s manželom a 3 deťmi v bytovke úplne hore, jej balkónovú džungľu vidno až z vesmíru. Na ihrisku vymyslela kútik na robenie domácich úloh a poprosila susedku, učiteľku slovenčiny na penzii, ktorá s deťmi precvičuje diktáty. Dosiahla niečo v Rači nevídané - odomknutie futbalového ihriska pre verejnosť! Uprostred klubu dôchodcov založila pre chlapcov pokemónový krúžok. Eva je niekto, kto vyštartuje spoza dverí, cestou schmatne susedov, spolu rozložia vo vnútrobloku stoly, prestrú obrusy a zrazu večerá spolu tridsať ľudí . Spoluvytvára komunitu RC Ráčik známu jednodňovými reštauráciami, či lampiónovými sprievodmi, ale aj budovaním komunitného centra Stará jedáleň.

Organizácia: Stará jedáleň

Okres: Bratislava III

Web: http://www.starajedalen.sk

Komunitno-mládežnícke centrum Stará jedáleň je bezpečný priestor na trávenie voľného času mladých ľudí a na aktivity komunity v račianskych Krasňanoch. Naša hrdinka Eva prinesie svoje nápady a aktivity, ktorým sa v komunite venuje a ktorým ju stmeľuje a zároveň spoločne dáme priestor aktivitám (nielen) lokálnych aktívnych jednotlivcov a organizáciám pod strechou centra. Budeme otvorení pre všetkých: cez nízkoprahový klub pre mladých s Mládež-ou ulice, pokémonový klub, stretnutia záhradkárov, premietanie filmov, divadlo, cvičenie, aktivity pre rodiny s RC Ráčik, výstavy či koncerty, komunitné podujatia, workshopy, tvorivé dielne či arteterapiu a mnoho ďalšieho.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia