101

hlasov

Kultúrny priestor
číslo projektu: 153

Hrdina: Norbert Daniš

Prečo je hrdinom: Norbert Daniš vyniká nielen svojím hudobným talentom, ale aj prístupom ku komunite, v ktorej žije a takisto prístupom k mladým ľuďom, ktorých vyučuje aj na Základnej umeleckej škole neďaleko Serede. Je absolventom VŠMU v triede profesora Mariána Lapšanského, riaditeľa Slovenskej Filharmónie v Bratislave. Po turné v USA získal štipendium na hudobnej akadémii v Pensylvánii, spolupracoval aj so známym klaviristom Lang Langom. S Norbertom Danišom sme spolupracovali na niekoľkých podujatiach. Na prvom ročníku umeleckého festivalu, ktoré organizoval KC PRIESTOR, viedol klavírny workshop, ktorý zožal veľký úspech a pýtal si ďalšie pokračovania.

Organizácia: KC PRIESTOR

Okres: Galanta

Web: http://www.kcpriestor.sk

Ambíciou projektu je rozširovať vzdelanie detí, mládeže, ale aj dospelých v oblasti kultúry, obzvlášť hudby. Prinášať koncerty, vzdelávacie workshopy a komunitné stretnutia, ktoré dajú mladým ľuďom možnosť tvoriť, vzájomne sa inšpirovať a spoznávať bližšie umenie. Zábavnou, trpezlivou a prirodzenou formou sa o výuku postará klavírny virtuóz a pedagóg hry na klavíri Mgr.art Norbert Daniš DiS.Art, ktorý sa svojím inovatívnym spôsobom vedenia mladšej generácie dokáže priblížiť a rýchlo si získať publikum. Projekt nám pomôže priniesť do regiónu a do mesta svieži vánok kultúry. Rovnako pomôže mladšej generácii pracovať so svojimi strachmi, ako napríklad s trémou z prezentácie či zo socializácie.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia