0

hlasov

Roľnícky zjazd - Permakultúrna konvergencia
číslo projektu: 233

Hrdina: Václav Petráš

Prečo je hrdinom: Václav je optimistický, dôverivý a neuveriteľne pozitivný vizionár. Verí ľudom a aj celému svetu, že sa dokáže zmeniť na zdravé, prírode blízke, trvaloudržatelné miesto. Už počas vysokej školy založil svoju neziskovú organizáciu Dobromyseľ, s ktorou tvoril environmentálne centrum. Prinášal umenie na zabudnuté miesta a aktivizoval ľudí v starostlivosti o okolitú prírodu. Neskôr v organizácii Permakultúra SK pomáhal s prípravami festivalu, robil prednášky o svojpomocnej výrobe biouhlia. Václav vždy bol plný nápadov a inšpiráce. Tiež na miestnej ZŠ každý týždeň vytvára s detmi prírodnú triedu. Teraz ako nový predseda chce aby organizácia dala do sveta jasný impulz že Permakultúra je riešenie!

Organizácia: Permakultúra SK

Okres: Skalica

Web: http://www.permakultura.sk

Roľnicky zjazd je stretnutie permakultúrnych dizajnérov a ľudí so záujmom o permakultúru zo Slovenska a Česka. Cez konvergenciu budeme hľadať cesty ako spoločne podporovať trvaloudržateľnosť u nás. Na stretnutí sa udelí ocenenie "Permakultúrny dizajn roka", ktoré pomôže permakultúrnym dizajnérom v ich rozvoji a ukáže svetu, čo všetko permakultúra ponúka. Takiež spoločnou prácou a vedomostami budeme rozvýjať priestor základnej školy v Skalici. V neposlednej rade nadviažeme na Roľnícke zjazdy organizované Dr. Pavlom Blahom v Skalici v rokoch 1906-1913.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia