3182

hlasov

SPOLOČNE ZA ŽIVOTOM
číslo projektu: 33

Hrdina: Kristína Španová

Prečo je hrdinom: Kristínka Španová je mladé 21 ročné dievča, ktoré takmer pred 5 rokmi prešlo procesom transplantácie kostnej drene. Je reprezentantkou našich hrdinov - našich detí, ktoré prešli týmto procesom a mnohé z nich aj dlhodobou onkologickou liečbou. V aktivitách POMÁHAME S ÚSMEVOM má Kristínka svoje neodmysliteľné miesto. Pomáha nám - rodičom budovať komunitu detí a mladých ľudí s transplantovanou kostnou dreňou na Slovensku a pomáha pri aktivitách, ktoré podporujú rodiny s deťmi, ktoré prechádzajú obdobným osudom. V roku 2019 chceme vytvoriť digitálne vzdelávacie programy pre rodičov a detských pacientov s cieľom zlepšiť starostlivosť o pacienta v doliečovaní a urýchliť návrat do bežného života.

Organizácia: SMILE n.o.

Okres: Bratislava I

Web: http://www.lifesupport.sk

SPOLOČNE ZA ŽIVOTOM je projekt so vzdelávacím cieľom. Zámerom je vytvoriť vzdelávacie programy pre rodičov a detských pacientov, ktoré im uľahčia obdobie doliečovania a podporia ich na ceste k čo najrýchlešiemu návratu do bežného života. Plánujeme vytvoriť vzdelávacie videá z oblastí ošetrovania, možné komplikácie po transplantácii a sekundárne následky liečby, psychohygieny, stravovania po transplantácií a športovej aktivity počas a po liečebnom procese. Vzdelávacie videá budú pripravené odborníkmi, ale aj samotnými deťmi a mladými ľuďmi s transplantovanou kostnou dreňou. Budú umiestnené na platformy transplantaci.com a rodicia.com podľa zamerania jednotlivých videí.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia