4202

hlasov

Za hranice s hudbou - workshop od mladých pre mladých
číslo projektu: 367

Hrdina: Ester Wiesnerová

Prečo je hrdinom: Ester ako hudobníčka koncertovala a vyučovala po celom svete. Organizuje workshopy na rozvoj mladých a učí ich, ako byť nielen vysoko kvalitnými, ale aj zodpovednými umelcami, ktorí investujú do ich komunít. Založila benefičné koncerty na podporu hendikepovaných, učila adolescentov na psychiatrickom oddelení vyjadriť sa tvorbou vlastných piesní, viedla koncerty pre bezdomovcov, väzňov, či dôchodcov. Mentorovala mladých, ako aj Elu Tolstovú, úspešnú speváčku na popovej scéne. Inovatívny prístup Ester je založený na nedávnych výskumoch o účinku hudby na ľudský mozog. Verí, že rolou umelca už nie je len byť zabávačom, ale lídrom, ktorý inšpiruje ľudí k pozitívnej zmene a sám ide príkladom.

Organizácia: Za hranice s hudbou

Okres: Senec

Web: https://esterwiesnerova.com/

Úspešní slovenskí hudobníci, ktorí študovali na prestížnych zahraničných školách sa delia o svoje vedomosti s mladými na týždňovom intenzívnom hudobnom workshope. Zameraný na žánre, ktoré nie sú na Slovensku dostupné (pop, jazz, hudobná produkcia, písanie piesní a.i.), workshop je na Slovensku jediným svojho druhu. Účastníci zažijú týždeň plný intenzívneho kontaktu s lektormi a špeciálnym zahraničným hosťom (pedagóg z Berklee), individuálne hodiny, interaktívne workshopy, jamy a dokonca si budú mať možnosť zahrať na dobročinnom koncerte! Ester je autorkou nápadu ako aj jednou z lektorov. Tento projekt je krokom k jej dlhodobému cieľu, a to založiť školu populárnej hudby a jazzu na Slovensku.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia