4278

hlasov

Zariadenie pre deti s autizmom- vybavenie terapeutických miestností a vzdelávanie terapeutov
číslo projektu: 423

Hrdina: Marek Sekera

Prečo je hrdinom: Marek je naším hrdinom z niekoľkých dôvodov. Je to milujúci manžel a otec troch detičiek. Prostredné dieťa má diagnózu detský autizmus. Toto je aj dôvod, prečo sa naše cesty zišli. Na trati, o. z. založili rodičia detí s autizmom a on je tiež jeho súčasťou. Pracuje ako návestný majster. Všetok svoj voľný čas venoval vytvoreniu zariadenia. Na úkor času s rodinou a žiaľ, ukázalo sa, že aj zdravia. Je hlavným vykonávateľom stavebných úprav priestorov, kde pracoval takmer denne do neskorých hodín. Avšak ak bolo treba, zhodil montérky, obliekol sa do gala a pobehal úrady. Prerábanie pod jeho vedením trvalo neuveriteľné 3 mesiace a v súčasnej dobe už čaká na operáciu pruhu. Jednoducho náš hrdina.

Organizácia: Na trati, o. z.

Okres: Trnava

Web: http://www.natrati.sk

V auguste 2018 prešlo špecializované zariadenie registráciou na VÚC, čím bolo oficiálne zaradené medzi poskytovateľov sociálnych služieb. V súčasnej dobe finišujú stavebné úpravy terapeutických miestností. Tieto miestnosti treba materiálne vybaviť a zabezpečiť terapeutom adekvátne vzdelanie a školenia. Časť týchto finančných nákladov nám pomáha znášať viacero menších projektov, avšak stále isté financie chýbajú. Radi by sme pomocou Vášho príspevku dokúpili predmety, zariadenia, školenia, na ktoré nám, žiaľ, ešte chýbajú financie. Špecializované zariadenie spustí prevádzku 2.1.2019 a cieľom je od prvého dňa mať v top stave terapeutické miestnosti a pripravených vyškolených terapeutov.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia