351

hlasov

Žijeme s autizmom
číslo projektu: 429

Hrdina: Mária Helexová

Prečo je hrdinom: Mária Helexová mama 14.r .syna s autizmom , líderka OZ , naša Maja. Popri starostlivosti o syna s autizmom vedie od dec. 2013 naše OZ / zal.2001/. Je nám šefkou aj priateľkou zároveň. Prostredníctvom komunity šíri povedomie o autizme, inšpiruje dobrovoľníkov pre prácu so ZŤP osobami. Motivuje nás rodičov , aby sme sa nevzdávali a pracovali na posúvaní sa našich detí vpred a skvalitňovaní ich života. Vďaka jej snahe sa podarilo vybudovať v BB Lokálny priestor určený na terapie pre ľudí s autiz. a začalo vzdelávanie aj odbornej verejnosti. Vďaka nej máme SIMULÁTOR AUTIZMU /autor SPOSA BA/, ktorý pomáha pochopiť svet osoby s autizmom. Slovo nedá sa nepozná, preto je našou hrdinkou.

Organizácia: Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom BB /SPOSA BB/

Okres: Banská Bystrica

Web: http://www.familka.sk/o-familke/co-je-familka/

Popri náročnej starostlivosti o syna , chce aj pre ostatných rodičov detí a dospelých s autizmom docieliť posun a to rozvojovými aktivitami ,zmysluplným a efektívnym vyplnením voľného času. Pomôže im to napredovať a stanú sa prínosom pre spoločnosť v tom.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia