449

hlasov

POHYB je môj životný štýl
číslo projektu: 43

Hrdina: Igor LIba

Prečo je hrdinom: Igor Liba je často považovaný za najvšestrannejšieho česko-slovenského hokejistu 80. rokov. Po ukončení hokejovej kariéry v roku 2003 nezavesil hokejku na klinec, stal sa trénerom mládeže aj trénerom mužov. Vždy hovorieval „Čo som dostal, je mojou povinnosťou to ďalej odovzdávať". V spolupráci s občianskym združením, ktoré prijalo jeho meno vytvoril hokejovú akadémiu LIBA ACADEMY 11, ktorá sa zameriava prevažne na deti z obce Čaňa a okolie. Dal priestor deťom zo sociálne slabého rodinného prostredia, ktorým materiálne pomáha. Vždy nájde možnosti a financie, ako týmto deťom pomôcť. Dnes pod jeho vedením sa akadémia rozrastá a skvalitňuje spoločne s profesionálnymi trénermi.

Organizácia: Občianske združenie LIBA ACADEMY 11

Okres: Košice-okolie

Web: http://www.igorliba.sk

Projekt je zameraný na motiváciu detí k pohybu, láske k pohybu a športu. Finančná podpora aktivít pomôže pri zabezpečovaní propagáciu správnych zásad životného štýlu mladej generácie formou rozvoja telesnej kultúry a športu. Pravidelnými tréningami vytvára akadémia návyk na pohyb, ktorý je veľmi dôležitý i do ďalšieho ich života. Okrem pravidelných tréningov zabezpečuje pre svojich zverencov hokejové súťaže, ale i rôzne iné aktivity mimo ľadu, kde majú možnosť sa viac spoznať. Učia sa navzájom si pomáhať, akceptovať sa, porovnávať ale i vedieť zabojovať spoločne ako kolektív. Igor Liba je súčasťou celého projektu. Jeho skúsenosti a osobnostné vlastnosti sú užitočné pre naplnenie cieľov.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia