180

hlasov

Mladí ľudia zodpovedne o drogách
číslo projektu: 447

Hrdina: Nikoleta Bedušová

Prečo je hrdinom: Nikoleta je hrdinkou od jej príchodu do OZ Odyseus v roku 2015. Je sociálnou pracovníčkou v prirodzenom prostredí, ktorá vníma, že tabu témy ako drogy a sex, nie sú na Slovensku pre mladých komunikované otvorene, na základe faktov a ľuďmi, ktorí neodcudzujú. Zúčastňuje sa festivalov a hudobných podujatí na Slovensku,kde ako sociálna poradkyňa konzultuje s mladými ľuďmi témy, o ktorých sa im hovorí ťažšie, lebo každá ich snaha a záujem o informácie skončila "strachom v očiach" u rodičov, pedagógov a jediný dostupný kanál pre nich ostáva akurát internet a kamaráti. Je priamo na mieste, s mladými, prítomná a vždy ochotná rozprávať sa na rôzne témy - hovorí o faktoch, o rizikách, skúsenostiach.

Organizácia: Občianske združenie Odyseus

Okres: Bratislava V

Web: http://odyseus.org/

Projekt je zameraný na mladých, ktorí experimentujú s drogami a žijú aktívnym sexuálnym životom.OZ Odyseus pracuje s touto skupinou ľudí už 17 rokov,v rámci programu SEX/DROGY,ktorý je najstarším preventívnym programom na Slovensku inšpirovaným overenými postupmi zo zahraničia.Aj Slovensko by malo patriť medzi zodpovedné a moderné krajiny,ktoré s mladými ľuďmi hovorí otvorene na témy drog a sexu.Cieľom projektu je pokračovať vo vzdelávacích aktivitách a rozšíriť ich o nové, ktoré mladým ľuďom môžu zachrániť život a ktoré im poskytujú overené informácie.Hlavnou aktivitou je odborné poradenstvo pre mladých ľudí.Hrdinka pracuje priamo v teréne s mladými ľuďmi, kde poskytuje odborné informácie.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia