9

hlasov

Zmudri
číslo projektu: 467

Hrdina: Julián Gerhart

Prečo je hrdinom: Julián študoval marketing manažment v Dánsku a Kanade. Namiesto master štúdia na prestížnej biznis škole a kariéry v zahraničí sa rozhodol vrátiť na Slovensko rozbehnúť projekt, ktorý pomôže stredoškolákom lepšie sa pripraviť na reálne potreby života a podporiť ich angažovanosť v občianskom živote, aby sa už nemuseli pýtať sami seba "Načo mi toto bude?". Rozhovory s top svetovými odborníkmi na online vzdelávanie boli jedinečnou inšpiráciou rozbehnúť obdobný projekt aj na Slovensku. Motivovala ho k tomu aj stáž v Dobrom anjelovi, kde si uvedomil akútnu potrebu inovatívnych riešení problémov v spoločnosti. Projekt, ktorý rozbieha, získal aj cenu Social Impact Award 2018.

Organizácia: I AMbitious o.z.

Okres: Bratislava I

Web: http://www.iambitious.sk

Škola častokrát nedokáže študentov pripraviť na reálne potreby praxe a študenti tápajú nielen v praktických, ale aj občianskych témach. Projekt Zmudri chce na celom Slovensku situáciu zlepšiť cez vytvorenie online platformy s krátkymi videami, v ktorých študenti nájdu odpovede na témy, ktoré počas alebo po skončení školy často riešia (kariéra, občianska angažovanosť, kritické myslenie, psychohygiena). Obsah videí bude krátky, jednoduchý, zrozumiteľný, podaný s vtipom a poskytne študentom práve tie informácie, ktoré hľadajú. Zároveň chce študentom ukázať, že učenie sa nemusí byť iba o memorovaní, ale môže byť aj zábavné.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia