5193

hlasov

Bez pamäti niet identity
číslo projektu: 472

Hrdina: Sandra Polovková

Prečo je hrdinom: Sandra Polovková je od roku 2016 riaditeľkou Post Bellum SK a ako kolektív ľudí združených okolo nášho občianskeho združenia sme sa rozhodli ju nominovať ako svoju hrdinku, pretože je to hlavne zásluhou jej motivácie a nevyčerpateľnej energie, že sa Post Bellum SK za takú krátku dobu stalo jednou z najznámejších slovenských organizácií zaoberajúcich sa tzv. európskou pamäťou. Sandra za svoje pôsobenie v Post Bellum SK priamo realizovala alebo prispela k realizácií takmer 200 vzdelávacích workshopov pre deti a mladých ľudí, ktoré boli nominované na viaceré ceny a vďaka podpore Európskej komisie ich mohla v tomto roku realizovať s miestnymi partnermi aj v Rumunsku a Bulharsku.

Organizácia: Post Bellum SK

Okres: Žilina

Web: http://www.postbellum.sk, www.memoryofnations.eu

Projekt má ambíciu priblížiť mladým ľuďom históriu vlastného národa, aby dokázali čeliť súčasnej radikalizácii spoločnosti. V Žilinskom kraji chceme zrealizovať 20 zážitkových workshopov na ZŠ a SŠ. Pre ZŠ ponúkame workshopy "Deň, kedy sa mlčalo" (založený na téme kolektivizácie po 2. sv. vojne) a "Rozhodovanie" (nútená imigrácia, antisemitizmus, xenofóbia) a pre SŠ zase workshopy "Tak toto neprejde" (cenzúra v dobe normalizácie) a "Iba sme sa narodili" (medzivojnové Slovensko). Naša hrdinka Sandra sa aktívne podieľala na vyvinutí konceptu workshopov, ktoré boli nominované na viaceré ceny, a je zároveň ich lektorkou (viedla približne 100 workshopov).

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia