80

hlasov

Malí Športovci z Veľkého Grobu
číslo projektu: 521

Hrdina: Viliam Rigo

Prečo je hrdinom: Viliam je 31-ročný športový nadšenec a otec, ktorý sa rozhodol vytvoriť deťom a mládeži z našej obce športové zázemie, ktoré tu dovtedy tak chýbalo. Pred rokom a pol vytvoril projekt „Malí športovci z Veľkého Grobu“. V súčasnosti trénuje 6h/týždenne s rôznymi vekovými kategóriami malých futbalistov a futbalistiek, počas zimných mesiacov vedie krúžok športovej prípravy, 1xročne organizuje pre deti cyklistické preteky a v lete športovú miniolympiádu. Okrem toho sa v rámci komunity ochotne zapája do dobrovoľníckych projektov a brigád. Všetko robí s nadšením, nezištne a na úkor svojho voľného času. Jeho zanietenosť, trpezlivosť a najmä pozitívny prístup by mohli byť príkladom pre mnohých.

Organizácia: Športový klub Veľký Grob

Okres: Galanta

Web: https://www.facebook.com/MaliSportovciZVelkehoGrobu/

Máme na to, ale zároveň na to nemáme... Naša obec bola vždy malou šedou myškou, veľa sa tu toho nedialo. Deti nemali takmer žiadne možnosti ako aktívne a spoločne tráviť svoj voľný čas. To sa rozhodla zmeniť hŕstka ľudí na čele s našim "hrdinom“ a pripravila pre deti pravidelné športové aktivity. Našim cieľom nie je vychovať z detí profesionálov, chceme im poskytnúť priestor na zábavu, stretávanie sa s priateľmi a šport. Nevyberáme žiadne poplatky, pretože chceme, aby sa k nám mohol pridať každý. U nás si zašportujú malí aj veľkí, dievčatá aj chlapci, nadaní aj „nešportovci“. Veľmi radi by sme zlepšili podmienky v ktorých trénujeme, preto sme sa rozhodli zapojiť do výzvy #mamnato.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia