11

hlasov

Veľká tanečná prestávka
číslo projektu: 653

Hrdina: Renata Ptačin

Prečo je hrdinom: Renata Ptačin, absolventka VŠMU v Bratislave, choreografka, tanečnica. Zakladajúca členka Divadla Štúdio tanca v Banskej Bystrici. Spolu so S. Vlčekovou a L. Kašiarovou získala ocenenie na Medzinárodnej choreografickej súťaži Saitama Solitude Dance Contest v Tokyu (2002). Založila vlastnú profesionálnu tanečnú skupinu BUBLA COMPANY, kde tvorí autorské tanečno-divadelné projekty ako Jožo a Pipka, Kozmonauti, Nevesta spod baletizola, KRV a najnovšie Sólo pre tri vysávače. Ako choreografka úzko spolupracuje s režisérom M. Náhlíkom, pre Divadlo J. Záborského v Prešove spolu vytvorili viaceré muzikálové diela či hudobnú rozprávku. Mama troch detí, priblížiť súčasný tanec deťom je jej sen už dlho.

Organizácia: Asociácia Bratislava v pohybe

Okres: Bratislava I

Web: http://www.abp.sk

Veľká tanečná prestávka priblíži súčasný tanec a jeho rôzne podoby deťom na základných a stredných školách v Bratislave. Spolu s Renatou Ptačín budeme na vybraných základných a stredných školách v Bratislave počas veľkej prestávky organizovať krátke tanečné vystúpenia, na ktorých profesionálni tanečníci predvedú časť existujúceho predstavenia alebo svojej tvorby. Deti sa s tancom stretnú vo svojom prostredí, nenásilnou a hravou formou, tanec bude príjemným, prekvapivým a vítaným narušením denného stereotypu a prinesie deťom celkom nový zážitok. Chceme prelomiť predsudky voči súčasnému tancu, priblížiť ho deťom a mladým ľuďom, postupne pestovať pre túto umeleckú formu nové publikum.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia