72

hlasov

Večerné jazzové ateliéry
číslo projektu: 717

Hrdina: Boris Čellár

Prečo je hrdinom: Boris Čellár je hudobník, jazzman, organizátor jazzového diania, hudobný redaktor rádia Devín a v neposlednom rade tvorca intuitívneho hudobného nśtroja WoodPack. Svoj život spojil s hudbou, ako hudobník aktívne vystupuje v rôznych formáciách a projektoch a ako organizátor sa podpísal na mnohých dôležitých podujatiach v rámci slovenskej jazzovej komunity. Je zakladateľom ankety ESPRIT, ktorá mapuje slovenskú jazzovú tvorbu a prináša ju formou obľúbeného podujatia širokej verejnosti. Je taktiež tvorcom portálu Jazz.sk, ktorý je najnavštevovanejším internetovým periodikom v rámci menšinových žánrov a prináša tak kultúru všetkým, ktorý ju chcú nájsť. Jeho hudobný nástroj WoodPack je svetoznámy.

Organizácia: Porta Artium

Okres: Bratislava I

Web: http://www.jazz.sk

Zámerom projektu je podporiť zdieľanie skúseností medzi špičkovými slovenskými jazzovými hudobníkmi a študentami hudby. Projekt predpokladá uskutočnenie dvadsiatich interaktívnych ateliérov pod vedením renomovaných slovenských jazzových hudobníkov, počas ktorých budú študenti vedení k tvorivému prejavu v tradícii rôznych jazzových škôl. Ateliéry budú prebiehať vo forme hrania v ansámbli, pod pedagogickým vedením. Vyvrcholením dielní bude spoločný koncert účastníkov a pedagógov. Hudobník a organizátor jazzového diania Boris Čellár tu vystúpi ako lektor, organizátor a motivátor. Ako zakladateľ portálu Jazz.sk, organizátor cien Esprit, či súťaže Jazz START UP môže ovplyvniť úspešnosť projektu.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia