297

hlasov

Skrotiť Draka
číslo projektu: 758

Hrdina: Klára Kusá

Prečo je hrdinom: Hrdinkou projektu je 22-ročná študentka, nová dobrovoľníčka ViaSua, Klára Kusá, aktivistka za destigmatizáciu. Je začínajúca umelkyňa, vlogerka. Cez YouTube profil a FB stránku “Psychiatria nie je na hlavu” búra mýty a hovorí o svojom zvládaní duš.problémov a tým dodáva iným nádej, že aj ich prípadné duš.ochorenie je zvládnuteľné. Vznikla okolo nej podporná komunita "Všetci sme na hlavu". Píše blogy na DenníkuN, robí rozhovory v médiách. Zatiaľ neboli jej aktivity zastrešené žiadnou organizáciou ani financované žiadnym projektom. Vo ViaSua tiež pokladáme destigmatizáciu za dôležitú a na ďalších aktivitách začíname robiť spoločne s Klárou a poskytnúť jej tak zároveň aj bezpečné sprevádznie.

Organizácia: ViaSua Centrum systemickej prevencie a intervencie

Okres: Bratislava I

Web: http://www.viasua.sk

Projekt je zameraný na destigmatizáciu duš. ochorení a ľudí, ktorí im čelia. V úvodne je kampaň búrajúca mýty v centre s Hrdinkou projektu, vlogerkou Klárou Kusou, ktorá sama duš. ochoreniu čelí. V rámci toho prebehne aj nábor 10 aktérov s duš. ochorením a 10 dobrovoľníkov do ďalšej fázy projektu a ich príprava na tovrivé workshopy Skrotiť Draka. Tie s účastníkmi a nami odborníkmi prebehnú vo verejných priestoroch 2mestách 2krajov (BB a BA) kde cez expresívne umenie vyjadrujú ich boj s ochorením a dvíhame povedomie. Záverom Happening prezentuje umelecké výstupy a prepája aktérov komunity. Vo všetkých fázach projektu natáčame videá s účastníkmi i s verejnosťou pre pokračovanie kampane.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia