265

hlasov

Genesis - Online škola tvorivého písania
číslo projektu: 767

Hrdina: Alexander Schneider

Prečo je hrdinom: Šaňo Schneider už dobrých 20 rokov podporuje slovenský fandom, ako sa len dá - píše recenzie, edituje poviedky autorov, porotcuje literárne súťaže, pomáha s publikáciou zbierok poviedok v žánri fantastiky, prednáša na festivaloch a organizuje ich, usporadúva literárne workshopy a mnoho ďalších vecí. Rozvoj hnutia fanúšikov fantastiky je pre neho dôležitým cieľom - umožniť ďalším pracovať na sebe a vlastnou tvorbou posunúť seba a ostatných ďalej. A urobiť to po novom - napr. v spolupráci s online magazínom scifi.sk. Za to všetko bol tiež po minulé roky nominovaný na ceny Drak Slovenského fandomu a na Cenu za dlhoročnú prácu Akadémie SFFH.

Organizácia: Force Majeure

Okres: Prešov

Web: https://www.scifi.sk

Cieľom projektu Genesis je poskytnúť novým (ale aj ostrieľaným) autorom (nielen) fantastiky možnosť zlepšiť sa vo svojej tvorbe prostredníctvom účasti v internetovej škole tvorivého písania úplne zdarma. Zaregistrovaním sa do systému môže potenciálny autor prejsť lekciami tvorivého písania zameranými na aspekty epického literárneho diela – tvorbou postáv, dialógov, opisov, stavbou deja či špecifickými žánrovými danosťami (fyzikálne zákony v žánri scifi, logické a historické fakty vo fantasy), atď. Alexander Schneider so svojimi širokými skúsenosťami z literárnych workshopov a pod. bude koordinovať celkové smerovanie projektu a prispievať do lektorského a pedagogického obsahu.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia