381

hlasov

Vyhliadka "Pod širákom"
číslo projektu: 853

Hrdina: Mgr. Zdenka Prílepková

Prečo je hrdinom: Zdenka Prílepková je mladá, kreatívna a inšpiratívna žena. Je zakladateľkou o.z. Párnický rybár a spolu s manželom tvorcom myšlienky založenia a vytvorenia náučného chodníka, vyhliadky a EKOcentra Pod širákom v Obci Párnica. Niekoľko rokov organizuje denné letné športové, kreatívne a environmentálne tábory pre deti, spoluorganizuje rybárske súťaže. Je zanietená pre to, čo robí, jednoducho je nadšenec. Inšpiruje a motivuje aj nás ostatných, aby sme rozmýšľali ako sa veci dajú, nie ako to nejde. Jej projekty a myšlienky sú inovatívne, originálne, prispievajú k aktivizovaniu detí aj nás dospelých. Svojou prácou, svojimi aktivitami pomáha zatraktívniť obec, posunúť ľudí a veci vpred.

Organizácia: ekolive, občianske združenie

Okres: Dolný Kubín

Web: http://www.ekolive.webnode.sk

Projekt Vyhliadky "Pod širákom" je prirodzeným pokračovaním a rozšírením náučného chodníka Párnické jazerá, ako aj EKOcentra Pod širákom v lokalite párnických jazier. Radi by sme vybudovali interaktívnu panoramatickú vyhliadkovú vežu, ako aj doplnili lavičky na trase chodníka. Súčasťou projektu budú aj "hávedníky", ako aj celková bežná údržba drevených prvkov chodníka (mostíky, zábradlia, schody). Keďže návštevníkov v tejto lokalite pribúda, radi by sme vyriešili aj otázku množiaceho sa odpadu a to tak, že tu vybudujeme prístrešok na zber a uskladnenie separovaného odpadu, ktorého súčasťou bude aj EKO tabuľa. Hrdina bude nielen spolutvorcom, ale priamo aj realizátorom a garantom projektu.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia