4259

hlasov

Pod správnou strechou
číslo projektu: 860

Hrdina: Matej Lukáč

Prečo je hrdinom: Matej je zakladateľ nášho o.z., podarilo sa mu za 1rok vybudovať z bývalej hájovne malé kultúrno-turistické centrum otvorené pre všetkých.Vyčistil areál aj priľahlý les od nelegálnej skládky za pomoci dobrovoľníkov. Vybudoval priestor pre návštevníkov tejto lokality s ohniskom, sedením, hojdačkami v korunách borovíc.Usporiadal workshopy, odborné prednášky z prírodného staviteľstva(Organica, Artur), vermikompostovania, výstavu J.Viazaničku, V. Horňanovej.Prispel o.z. pracujúcim na turistických a bežkárskych tratiach k ich spolupráci. Vážime si jeho schopnosť nadchnúť sa, zahryznúť sa do problému, a svojím nadšením inšpirovať ostatných k pomoci, či dobrovoľníckej činnosti.

Organizácia: NAD TÝM - Červená Studňa, o.z.

Okres: Banská Štiavnica

Web: http://www.nadtym.sk

Ako občianske združenie pôsobiace v sedle Červená Studňa v Banskej Štiavnici, máme rozbehnutý projekt komunitného turisticko- kultúrneho uzlu. Cieľom projektu je výmena krytiny na objekte budovy hájovne, ako prvý krok k následnej rekonštrukcií objektu pre celoročné využitie.Momentálny stav: odstránený nebezpečný odpad strešná krytina - eternit. Cieľom projektu je zastrešiť aktivity - prednášky,workshopy, čítačky, výstavy pod ,,jednu strechu,, fungovanie toho čo sme rozbehli a robíme prevažne v exteriéri mohli tak robiť celoročne.A toto všetko by nebolo možné bez Mateja, ktorý dáva tomuto miestu dušu, a zo sebe príznačným nadšením bude zodpovedne koordinovať projekt k úspešnému koncu.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia