2152

hlasov

Vegánske hody 2019
číslo projektu: 904

Hrdina: Martin Smrek

Prečo je hrdinom: Martin už od roku 2009 pomáha rozvíjať udržateľné stravovanie a práva zvierat na Slovensku. Začal organizovaním food festivalu, na ktorom sa podávalo jedlo vyrobené čisto z rastlinných prísad. Dnes sa tento festival koná každoročne v štyroch mestách na Slovensku a ročne ho navštívi viac než 20 000 ľudí. V súčasnosti Martin pracuje na rozvoji Vegánskych hodov do ďalších miest Slovenska, aby sa udržateľné a ohľaduplné stravovanie stalo naozaj dostupným pre všetkých ľudí v krajine. Popri tom pracuje na otváraní nových možností vďaka ktorým môžu ľudia efektívnejšie pomáhať miliónom hospodárskych zvierat, ktoré sú na Slovensku dlhodobo prehliadané.

Organizácia: OZ VEGÁNSKE HODY

Okres: Bratislava I

Web: http://www.veganskehody.sk

Vegánske hody, ktoré Martin založil a rozvíja, sú festivalom udržateľného a ohľaduplného jedla, ktoré ľuďom po celom Slovensku približuje chutné rastlinné stravovanie. Na podujatí návštevníci a návštevníčky spoznajú to najlepšie z rastlinnej kuchyne, ale aj kozmetiku netestovanú na zvieratách, či udržateľné čistiace prostriedky. Súčasťou podujatia je aj sekcia kuchárskych talentov, v ktorej sa mladí nadaní ľudia predstavujú so svojim kuchárskym umením a získavajú skúsenosti a odhodlanie potrebné pre spustenie svojho vlastného udržateľného a rastlinného podnikania. Vstup na podujatie je tradične voľný, takže možnosti spoznať rastlinné stravovanie sú otvorené aj pre zvedavcov.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia