TK Danube Bratislava

Medailón TK Danube

Zvyčajne, keď sa človek niečomu začne venovať, nikdy dopredu netuší, ako dlho mu jeho nadšenie vydrží. Ak však do toho človek vloží dávku vytrvalosti a nevzdá to ani v ťažších chvíľach, stane sa to súčasťou jeho života. Keď sa táto záľuba zmení aj na poslanie pomoci druhým, je to dokonalá kombinácia. Presne takéto spojenie oslavuje už 22 rokov aj Andrej Mičunek spolu so svojim Tanečným Klubom Danube Bratislava.

V integrovanom tancovaní ide o spojenie dvoch ľudí, v ktorom jeden partner má vždy nejaký typ hendikepu, či už jeden alebo kombinovaný typ zdravotného znevýhodnenia. Mnoho ľudí si tancovanie na vozíku nevie ani predstaviť. Ich predsudky však rýchlo opadnú, keď vidia takéto vystúpenie naživo. Ide totiž o to veľmi vyrovnané tancovanie oboch partnerov.

Aj vďaka nasadeniu a energii, ktorá z vystúpení tanečníkov sála, prejavili záujem o integrovaný tanec aj v Kanade, Španielsku, Veľkej Británii, Rakúsku a dokonca aj v Gruzínsku. Andrej dosiahol s tanečníkmi venujúcimi sa integrovanému spoločenskému tancu úžasné úspechy. Mnohí sa stali vicemajstrami sveta či víťazmi svetového pohára.

Nič z toho by nebolo možné nebyť ľudí, ktorí taneční klub podporovali a podporujú aj dnes. Úspech TK Danube Bratislava nás teší o to viac, že ho prostredníctvom Nadácie Slovenskej sporiteľne podporujeme už 22 rokov. Nejde len o partnerstvo, v rámci ktorého sme sponzorom, ale o plnohodnotný vzťah. Oslovila nás nielen snaha a výkony tanečných párov, ale aj aktivizácia ľudí s hendikepom v spoločnosti. Projekt zlepšuje ich sociálne vnímanie a zároveň vychováva verejnosť k empatii.

Živica

Viac

Superar Slovakia

Viac

Aj ty máš na to zmeniť Slovensko na modernú krajinu.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia